KONST / Litografier / Färglitografi 14688484
nr 1468 8484
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 15/99, komposition. Färglitografi, bildmått: 73x53, yttermått inklusive ram: 89x69 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:06:22
24/5 19:54:46
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström